środa, 6 października 2010

Nowy pomnik Popiełuszki

W Koszalinie staną nowy pomnik ks. Jerzego Popiełuszki . . . przy kościele pw. św. Kazimierza w miejscu poprzedniego pomnika, a dokładniej na tym samym cokole.

Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika który prawdopodobnie pochodzi z Chin odbędzie się 19 października czyli w dniu śmierci księdza.

Czemu pomniki zostały wymienione?
Gdzie się znajduje poprzedni pomnik?

Poniżej zdjęcie starego i nowego pomnika ks. Jerzego Popiełuszki.

6 komentarzy:

 1. Gratuluję spostrzegawczości. DObrze, że zrobiłeś zdjęcie archiwalne i bieżące, dzięki czemu mamy "dowody fotograficzne" do porównań. Również Twoje pytania są trafne i zasadne, odpowiedzi na nie nie można niestety znaleźć na stronie internetowej. Pozwoliłem sobie zadać je emailowo proboszczowi parafii, jak i koszalińskim mediom. W razie otrzymania odpowiedzi wkleję ją tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też info do jednego dziennikarza puściłem, ale żeby nie było takie sytuacji jaką ostatnio na koszal.in [z Głosem] opisywałeś to tu umieściłem to co miałem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dostałem z parafii odpowiedź, w której czytamy: "Co dat poświęcenia: mieszczą się one w granicach prawdy brak tylko godziny, a jest to: godz. 17.oo Poprzedni pomnik został podarowany Wyższemu Seminarium Duchownemu w Koszalinie i jak większość produktów naszego rynku pomnik jest także MADE IN CHINA :)"

  OdpowiedzUsuń
 4. Ważna informacja odnośnie nowej lokalizacji starego pomnika. Dzięki bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Został uzupełniony wpis na stronie Pomników Koszalina o informacje o nowym pomniku Popiełuszki https://sites.google.com/site/pomnikikoszalina/pomniki/p_popieluszki

  OdpowiedzUsuń