środa, 7 sierpnia 2013

Budynek Pierwszej Zachodnio-Pomorskiej Spółdzielnia Pracy Mechaników Samochodowych

Na tle budynku Pierwszej Zachodnio-Pomorskiej Spółdzielnia Pracy Mechaników Samochodowych w Koszalinie [działająca od 1945 roku] znajduje się Star 25C z wyprodukowaną w tejże spółdzielni cysterną. Spółdzielnia w 1962 roku została przekształcona w  Fabrykę Urządzeń Budowlanych [obecnie Bumar].Zdjęcie zostało wykonane przy ul. Lechicka 51 c. Charakterystyczne rynny niestety nie zachowały się w tym budynku.


Zachowały się natomiast na budynku przy ul. Lechickiej 47.
Chciałbym serdecznie podziękować Wojtkowi Mielczarkowi za udostępnienie zdjęcia do zeskanowania.

4 komentarze:

  1. Ciągnik z naczepą z pierwszego zdjęcia to nie Star C25 lecz Star C60 bazujący na Starze 20 lub C21 bazujący na Starze 21. Stary 20 i 21 z zewnątrz się nie różniły ale obydwa wyposażone były w widoczne na zdjęciu kierunkowskazy ramieniowe. Star 25 i jego pochodne posiadały już kierunkowskazy świetlne, migowe (migacze). W Starze 25 inny był też profil przedniego błotnika i kilka innych szczegółów ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wzruszające są wspomnienia dawnych miejsc, które kiedyś tak wiele znaczyły, były centrum wydarzeń. Nie każdy jest w stanie spojrzeć z sentymentem w przeszłość i opisać to w taki intrygujący sposób. Zawód mechanika jest bardzo ciekawy jednak także wymagający. Niezbędny jest także odpowiedni sprzęt jaki trzeba zakupić. Mój znajomy wyposażając swój warsztat zdecydował się na http://sklepwarsztatowy.pl/ podnośniki, płyny i klucze zakupił własnie tam. Zna ktoś ten sprzęt, może polecić? Opinie ma bardzo dobre.

    OdpowiedzUsuń