niedziela, 29 grudnia 2013

Trasa Koszalin - Mielno

28 grudnia wybrałem się na próbną trasę z Koszalina do Mielna. Trasę rozpocząłem przy stacji paliw MZK na ul. Władysława VI-go. Następnie ulicą Holenderską przeszedłem do ogrodów działkowych, które minąłem z lewej strony. Ścieżką udałem się do polnej drogi, która doprowadziła mnie do ul. Jamneńskiej. Następnie ul. Filtrową w stronę oczyszczalni. Przed oczyszczalnią skręciłem w lewo do mostu na rzece Dzierżęcińce. Od tego momentu reszta trasy odbywała się na wale przeciwpowodziowym.
W miejscowości Podamirowo niestety trzeba było zejść z lini brzegowej i przejść pewien odcinek drogą, ponieważ przejście brzegiem zostało ogrodzone [co jest chyba nie zgodne z art. 27 Prawa Wodnego].
Kontynuując wycieczkę w Strzeżenicy warto było zejść z trasy by zobaczyć jak został oczyszczony teren ruin kościoła i cmentarza. Podążając wałem przeciwpowodziowym  dotarłem do Mielna gdzie zakończyłem trasę na ul. Łąkowej, a stamtąd już tylko kilkanaście metrów do przystanku autobusowego i powrót do Koszalina busem.


      


2 komentarze:

  1. Ciekawa trasa,pewnie wybiorę się tam wiosną.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też będę chciał powtórzyć tą trasę. Tego dnia brakowało mi niebieskiego nieba.

      Usuń