sobota, 7 lutego 2015

ul. Andersa

Zdjęcia wykonane 17 stycznia 2015 roku na ul. Władysława Andersa.
Widok na Miejską Komendę Policji w Koszalinie ze skrzyżowania ulic I-go Maja/Władysława Andersa/Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Galeriowiec przy skrzyżowaniu.Biuro turystyczne Turysta.


Filia nr 8 Koszalińskiej Biblioteki Biblioteki Publicznej.


Budynek mieszkalny przy skrzyżowaniu ulic Juliusza Słowackiego / Władysława Andersa.Od jakiegoś czasu trwa remont fasady budynku KMP. Podczas montażu izolacji fundamentów budynku spod asfaltu wyłonił się przedwojenny chodnik.


Budynek mieszkalny z wbudowaną najmniejszą Biedronką w mieście. Kiedyś w miejscu sklepu znajdowało się kasyno Milicyjne.


Fasada KMP.


Fragment ściany z piaskowca.


Jeszcze nie odkryte stare chodniki przy ogrodzeniu komendy. Może będą miały tyle szczęścia co te przy budynku?Budynek Empiku.


Ulica Władysława Andersa w Sposób naturalny dzieli Park Książąt Pomorskich na dwie części. Część A i część B.Mostek na Dzierżęcince.
Widok na gmach Poczty Polskiej z Placu Wolności.Przedwojenna latarnia.


Budynek przy Placu Wolności. Więcej szczegółów pod linkiem >>>.

Pola nadziei przed Ekonomem.


Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika widziany z ulicy Rudolfa Clausiusa.


Widok na ulicę w stronę centrum.


Budynek Sądu Rejonowego w Koszalinie I Wydział Cywilny.


Delegatura Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie.
Kto ma zdjęcie z lwami?Widok na Kamienice przy ul. Zwycięstwa.


Nakaz skrętu w prawo! Czyli częsty błąd kierowców ;)


Na koniec mam pytanie:

Czy jest sens robić takie wycieczki z aparatem po Koszalińskich ulicach przy obecnej technologii, tzn. Google Street View?

4 komentarze:

 1. Jest sens. To twoje subiektywne spojrzenie na miasto. Okiem aparatu patrzymy na miasto, jakim je widzisz w ogóle i w detalu. Rób dalej zdjęcia, bo robisz to dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawna siedziba rejencji koszalińskiej, a obecnie komendy policji, to bodaj najpiękniejszy kawałek architektury w mieście. Ale widać od strony Andersa, jak bardzo ten budynek jest zaniedbany. Wstyd. Teraz remontują fasadę od strony KS Bałtyk, ale to co jest w środku (jeśli w ogóle zachowała się jakaś - "substancja zabytkowa" choćby w formie układu pomieszczeń - jest dla mnie nadal tajemnicą. Szkoda że takie piękne miejsce - podobnie jak budynek na Krakusa i Wandy, dawna fundacja Karkutscha - są zajęte przez policję, a nie przeznaczone do użytku publicznego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość ładnych budynków w Koszalinie jest w rękach administracji. W części młodszej obecnego budynku Komendy Miejskiej Policji zachował się układ pomieszczeń. Bardzo ładna jest klatka schodowa z kutą metalową balustradą.

   Co do budynku na Krakusa i Wandy to pożar go strawił pozostawiając tylko ściany. W 1950 roku został on odbudowany.

   Usuń
 3. Zgadzam się z przedmówcą, kocham tą archiekturę fasad i elewacjii,ale jeszcze bardziej pragnę zobaczyć co kryje się wewnątrz tych dwóch budynków w szczególności.

  OdpowiedzUsuń