sobota, 16 kwietnia 2011

Photo Day in Archiwum Państwowe

Dziś odbył się trzeci Koszaliński Photo Day zorganizowany przez portal mmkoszalin.ue [zdjęcia z pierwszego i drugiego]. Tym razem został zorganizowany w Archiwum Państwowym przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Joanny Chojeckiej i pracowników AP można pył dowiedzieć się o pracy archiwum oraz przejrzeć na co dzień niedostępne magazyny.


Wyremontowany budynek z salą konferencyjną w którym dzień wcześniej prezentowany był Zeszyt VI "Źródła do historii Koszalina".

Na terenie AP wyjątkowo ładnie prezentują się drzewa - niestety pogoda nie była specjalna by je ładnie uchwycić.


Na życzenie pracownicy pokazywali dokumenty zgromadzone w archiwum.

Widok na plac do archiwum. Na wewnętrznej stronie muru zamieszczone są plansze ze ścieszą edukacyjną pt.: "Köslin-Koszalin. Miasto pomorskie".Wewnątrz archiwum na ścianach i w gablotach znajdują się prezentacje wybranych zbiorów.

W wyremontowanych pomieszczeniach piwnicznych można zobaczyć odkryte  w paru miejscach kamienne fundamenty budynku.Zapraszam także do obejrzenia zdjęć z dnia otwartego w Archiwum Państwowym który dobył się 23 maja 2010 roku zorganizowanego w ramach "Dni Koszalina". <<<[link do galerii]>>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz