wtorek, 22 stycznia 2013

Mapa wędkarska Powiatu Koszalińskiego

W ubiegłym roku [2012] Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie wydało Mapę Wędkarską Powiatu Koszalińskiego [ISBN 978-83-60286-44-9]. Na mapie w sakli 1 : 75 000 zostały naniesione informacje, które jeziora i rzeki należą do Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Gospodarstwa Rybackiego w Mielnie. Mapa zawiera informacje jak zostać wędkarzem, wykaz kół wędkarskich w powiecie koszalińskim oraz inne informacje przydatne wędkarzom. Opisy zostały zamieszczone w języku polskim i niemieckim.
Na mapie zostały również oznaczone znakowane szlaki piesze i rowerowe Powiatu Koszalińskiego. Mapę można otrzymać nieodpłatnie w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej."Turystyka wodna Powiatu Koszalińskiego. Przewodnik dla kajakarzy, żeglarzy i wędkarzy” [ISBN 978-83-60286-47-0] to druga pozycja którą można dostać [przynajmniej w pod koniec tamtego roku jeszcze była] nieodpłatnie w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej. W tej publikacji zostały opisane następujące jeziora: Jamno, Rosnowskie, Hajka, Kamienne, Nicemino [Rekowskie], Debro [Dobre] i Chlewo Wielkie.
Opis jezior zrobiony jest pod kątem ryb znajdujących się w zbiornikach, oprócz tego zawiera tabelaryczne zestawienie podstawowych danych na temat danego jeziora. Przy każdym opisie znajduje się mapka z zaznaczonymi miejscami biwakowymi, noclegami, kładkami, pomostami, przystaniami wodnymi, plażami oraz parkingami i miejscami odpoczynku. Wymienione są także ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne i pokoje gościnne.
Informacje dla żeglarzy zajmują 1 stronę. 
W przewodniku znalazł się opis 5 rzek [Radew, Chotla, Unieść, Grabowa, Bagiennica] pod kątem spływów kajakowych. Niestety zabrakło szczegółowych map poszczególnych rzek. 
Przewodnik wydano w ilości 1000 egzemplarzy w wersji polskiej i kolejny 1000 w wersji niemieckiej. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz