sobota, 26 stycznia 2013

Trasa z Koszalin - Węgorzewo - Koszalin

19 stycznia wybrałem się ze znajomymi na trasę pieszą do Węgorzewa Koszalińskiego zobaczyć przy okazji czy da się ominąć część czarnego szlaku pieszego [im. Papieża Jana Pawła II] by nie chodzić poboczem drogi. Ani to przyjemne, ani bezpieczne - głównie z tego powodu że nie ma tam nawet pobocza.
Wyszła nam z tej wycieczki ładna pętla ok 30 km.

Poniżej przedstawiam mapę z trasą jaką miej więcej przeszliśmy. Dołożyłem też opis trasy.
S/M - zaczynamy na skraju lasu koło terenów podorzynkowych
P1-P2 - Idziemy szlakiem żółtym
P2-P3 - odbijamy że szlaku żółtego przez stadion na Górze Chełmskiej. Po wyjściu ze stadionu nie kierujemy się na górę tylko idziemy prosto, tak mijamy szczyt góry z prawej strony.
P3-P4 - Idziemy czarnym szlakiem pieszym w stronę Maszkowa. Do skrzyżowania szlaku pieszego z rowerowymi [niebieski i czarny szlak rowerowy]
P4-P5 - Idziemy szlakiem rowerowym czarnym i niebieskim.
P5-P6 - Po zakręcie w prawo idziemy dalej prosto - szlaki rowerowe skręcają w lewo.
P6-P7 - Nasza droga łączy się z żółtym szlakiem rowerowym. Podążamy nim aż do Węgorzewa Koszalińskiego. Na tym odcinku są dwa miejsca gdzie można usiąść i coś zjeść lub odpocząć. Pierwsze przy rzece Unieść a drugie na skraju lasu przed miejscowością.
P7-P8 - Idziemy przez Węgorzewo Koszalińskie, chodnikiem/drogą w stronę Sianowa czerwonym szlakiem rowerowym.
P8-P9 - Przed końcem Węgorzewa Koszalińskiego skręcamy w lewo na zielony szlak rowerowy. Mijamy teren do gry w paintballa/ASG.
P9-P10 - Gdy po lewej stronie skończy nam się otwarta przestrzeń w tym momencie należy skręcić w drogę po prawej stronie i iść cały czas prosto - aż wejdziemy z powrotem na zielony szlak rowerowy.
P10-P11 - idziemy zielonym szlakiem rowerowym aż do połączenia się z czarnym szlakiem rowerowym. W tym momencie musimy skręcić w lewo.
P11-P12 - Idziemy czarnym szlakiem rowerowym aż do połączenia się z czerwonym i żółtym szlakiem rowerowym. My skręcamy w prawo w stronę Sianowa a czarny szlak biegnie w lewo. Na trasie zamiast mostu przez kanał/rzekę są zwalone dwa pnie drzew a po drugiej stronie miejsce gdzie można usiąść.
P12-P13 - Czerwonym i żółtym szlakiem rowerowym idziemy aż nie połączy się on ze niebieskim szlakiem pieszym oraz jeszcze dwoma szlakami rowerowymi. W tym miejscu skręcamy w lewo.
P13-P3 - Idziemy niebieskim szlakiem pieszym [opis szlaku] w stronę Koszalina.
P3-P2-P1-S/M - w tym punkcie jesteśmy już na trasie którą zaczynaliśmy nasz spacer. Mijamy szczyt oraz stadion  i żółtą trasą schodzimy z góry.


Pokaż 2013-01-19 trasa na większej mapie      
1 komentarz:

  1. >Pierwsze przy żece Unieść
    RZece, kurde:) Dobra wycieczka, znam bardzo dobrze rejony Węgorzewa - super miejsce na piesze i rowerowe wycieczki. Pozdr:)

    OdpowiedzUsuń