niedziela, 17 czerwca 2012

Otwarcie wystawy Miecze Europy w Darłowie

W Piątek w Muzeum na zamku w Darłowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Miecze Europy przygotowanej przez firmę Trzygłów Pokazy Historyczne Igor D. Górewicz . To już druga wystawa tej firmy na zamku w Darłowie. W 2011 roku można było oglądać wystawę pt.: Świat Słowian i Wikingów [była też wystawiana w Kołobrzegu]. Na otwarci można było zobaczyć walki wojów, a o wystawie i eksponatach tam zgromadzonych opowiadał Igor Górewicz. Wystawa będzie otwarta do końca września 2012 roku. Miecze europy to zbiór informacji o powstaniu i ewolucji miecza aż do jego schyłku.

      

      

3 komentarze:

 1. Klękajcie narody... tylko nie (znów) Igor Górewicz, jego syn oraz prywatne wyobrażenia nt. wczesnego średniowiecza... Poprzednią wystawę pod kątem merytorycznym oceniłam na przeciętną, ciekawe czy ta jest lepsza.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli chodzi tobie o "Świat Słowian i Wikingów" to masz rację. Ta wystawa jest zrobiona bardzo dobrze i przekrój bardzo szeroki, tylko nie wiem czy przeciętnemu turyście będzie się chciało czytać te wszystkie plansze z tekstami. Moim zdaniem na planszach powinno być krótko lub wyciągnięte jakieś perełki a do wystawy jakaś książeczka z całym opisem za jakieś 5 zł. by ludzie nie mówili że to 3 piwa kosztuje.

   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Tak, chodzi o Świat Słowian i Wikingów, który także widziałam w Darłowie. Jeśli będę miała okazję, to zajrzę i na ekspozycję o mieczach - wtedy ocenię sama (choć po Górewiczu spodziewam się zgrzytów).
  Zdecydowanie im krócej i ciekawiej, tym czytelniej dla przeciętnego turysty. Nie mniej należy się cieszyć, że "coś się dzieje".

  OdpowiedzUsuń